Nakon što je tri godine s pravom nosila krunu Miss Adriatic Evrope Nišlijka Sara Mitić (21) iz Niša predala je novoj pobednici Moniki Pavić iz BiH. Miss Adriatic Evrope tradicionalno se održava već 20 godina u Marini Frapi u Rogoznici pod organizacijom modne agencije “Kristina”. Najlepša devojka Evrope bira se na tri godine a nakon selekcije u uži izbor ove godine ušle su 15 devojke. Sara je, pre nego što je uručila kruni svojoj naslednici, bila i član žirija koji je odlučivao o pobednici.
“Zadovoljna sam svojom naslednicom ali moram istaći da je konkurencija bila velika, jednostavno teško je bilo doneti odluku, kaže Sara koja je odradila nekoliko modnih editorijala kao prošlogodišnja pobednica.
“Meni je ova titula otvorila vrata mada sam i pre toga bavila manekenstvo i modelingom. Vredno studiram prava, upisaću oktobra treću godinu a prosek ocena mi je do sada desetka. Još uvek nisam odlučila da li ću ostati u svetu mode ili ću se opredeliti za prava ali jedno sam sigurna, fakultet moram da završim jer je obrazovanje važnije od lepote, poručuje studentkinja Pravnog fakulteta u Nišu. Sara je i uspešan sportista i trenira odbojku kao član kluba “Student”.