Na štandu “Ukusi Srbije”, koji je prateća manifestacija Međunarodnog sajma turizma i aktivnog odmora u niškoj hali Čair, sutra će od 11 časova Vlasotinčani promovisati svoju gastronomsku ponudu.
Posetioci će moći da degustiraju vlasotinačka vina, mlečne proizvode mlekare “Gložane“, domaće kobasice koje će pripremiti vlasotinački ugostitelji, kao najava za novu manifestaciju koju Turistička organizacija ove godine organizuje po prvi put, a to je Festival domaće kobasice. Vlasotince će tako postati bogatije za još jednu manifestaciju jer se u ovoj varoši više od 30 godina organizuje Vinski bal posvećen vinu, vinarima i vinogradarima.
“Festival domaće kobasice koji najavljujemo, planiramo u početkom maja a na ideju smo došli zato sto se u vlasotinačkim ugostiteljskim objektima tradicionalno pravi domaća roštilj kobasica. Nekada se govorilo da se u Leskovac “ide na roštilj (pljeskavicu) a u Vlasotince na domaću kobasicu”, pa otuda i ideja, kaže Olivera Cvetković, direktorka Turističke organizacije Vlasotinca.
Inače, posetioci Sajma u Nišu sutra će biti u prilici da upozmaju proizvode plodova Vlasine, preduzeća „Zimnica“ čiji su proizvodi proizišli iz tradicionalnih recepata od svežih i kvalitetnih plodova. Na štandu će se promovisati i prvo seosko domaćinstvo „Neško“ iz sela Dobroviš sa svojom gastronomskom ponudom, smeštajnim kapacitetima i mogućnostima za aktivan odmor