Miholjski susreti sela u Sijarinskoj Banji

Manifestacija Miholjski susreti sela, pod pokroviteljstvom Ministarstva za brigu o selu, a u organizaciji Opštine Medveđa i Turističke organizacije Medveđa, održana je 3.avgusta u Sijarinskoj Banji na sportskim terenima kod vaterpolo bazena.

Svečano otvaranje Miholjskih susreta sela počelo je predstavljanjem tradicionalnih igara i pesma ovog kraja KUD- „Jablaničko kolo vez“ iz Medveđe.
Ekipe sela sa teritorije ove opštine nadmetale su se u tradicionalnim sportskim disciplinama, malom fudbalu, sečenju drveta, bacanju kamena, skok u dalj, plivanju, ali su zasigurno najinteresantnije bile žene koje su se takmičile u nadvlačenju konopca. Pobedivši ekipu iz Gazdara, žene iz ekipe Medevce Bogunovac osvojile su prvo mesto, dok je treće mesto pripalo Sijarinskoj Banji.

Pored ovih sportskih disciplina biralo se i selo koje se predstavilo u najlepšem svetlu, te je prva nagrada pripala ekipi Medevce Bogunovac, pehar za drugo mesto otišao je u Gazdare, a treće mesto osvojila je Sijarinska Banja.
Nakon proglašenja pobednika svi učesnici i posetioci ove prelepe manifestacije imali su besplatan ulaz na vaterpolo bazenu.
Manifestaciju “Miholjski susreti sela“ opština Medveđa realizuje u saradnji sa Ministarstvom za brigu o selu, sa idejom i ciljem da se očuvaju tradicija i kulturni identitet i da se sela povežu kroz različite sadržaje.
REZULTAT TAKMIČENJA:

Fudbal: I mesto – Gazdare, II mesto – Medevce Bogunovac, III mesto Sijarinska Banja
Skok u dalj: I mesto – Miloš Radojević, Bogunovac, II mesto – Miloš Marinković, Gazdare, III mesto – Andrija Krstić – Sijarinska Banja
Nadvlačenje konopca – Žene: I mesto Medevce Bogunovac, II mesto – Gazdare, III mesto – Sijarinska Banja
Bacanje kamena: I mesto – Miloš Marinković, Gazdare, II mesto – Miloš Popović, III mesto – Danilo Goranović, Marovac
Sečenje drveta: I mesto – Marko Popović, Bogunovac, II mesto – Branislav Kovinić, Gazdare, III – Danilo Goranović, Marovac
Plivanje: I mesto – Andrija Krstić, Sijarinska Banja, II mesto – Miloš Doderović, Tulare, III mesto – Mijajlo Minić, Bogunovac
Najbolji golman – Milan Rakić, Gazdare
Najbolji igrač – Andrija Krstić, Sijarinska Banja
Najbolje pripremljena hrana: I mesto – Gazdare, II mesto – Tulare, III mesto – Sijarinska Banja
SELO POBEDNIK: I mesto – Medevce Bogunovac, II mesto – Gazdare, III mesto – Sijarinska Banja

DEČJE IGRE – REZULTAT
Trčanje: I mesto – Milica Popović, II mesto – Aleksa Jevtić, III mesto – Nemanja Vulić
Skok u dalj: I mesto – Milica Popović, II mesto – Aleksa Jevtić, III mesto – užica Nikolić
Plivanje: I mesto – Aleksa Jevtić, II mesto – Đorđe Anđelić, III mesto – Nemanja Vulić

Takođe pročitajte

„Život je lep kada brinemo o planeti“ – Proglašeni pobednici LG likovnog konkursa za osnovce

Kompanija LG Electronics proglasila je pobednike velikog likovnog konkursa „Život je lep kada brinemo o …

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Ovo veb mesto koristi Akismet kako bi smanjilo nepoželjne. Saznajte kako se vaši komentari obrađuju.